Sosyal projeler kapsamında Alima Ürünleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. nin sponsor olduğu “ Balık Sağlıktır ” etkinliği

Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK’ın katılımlarıyla, İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği, ALİMA Su Ürünleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. nin sponsor olduğu “ Balık Sağlıktır ” etkinliği Avni Kiğılı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde düzenlendi.

Balık tüketiminin arttırılması ve tanıtılması amacıyla farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen etkinliğe ilgi büyüktü.

İlk olarak okulun toplantı salonunda öğrencilere Su Ürünleri Mühendisi Akın BELGEN tarafından, balığın insan sağlığına faydaları, Malatya’daki üretimi, İlimizin balık potansiyelinin yer aldığı sunum eşliğinde bilgiler verildi.

Balıkların pişirildiği alana gelerek konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK, “Burada öğrencilerimize ekmek arası 1.500 adet balık ikram edildi. Balığın faydalarını anlatmaya gerek yok. İnsan sağlığına ciddi katkıları var. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen balık yetiştirme ve yeme noktasında çok ciddi bir alışkanlık içerisinde değiliz. Malatya’mız 12 bin ton balık üretim kapasitesine sahip. Balıkların bir kısmı kara sularında havuzlarda, bir kısmının da baraj göletlerinde yetiştirilmektedir. 12 bin ton kapasitenin yarısı kullanılabiliyor. Bunu daha yukarılara taşıyabilmemiz için öncelikle tüketimi arttırmalıyız. Balığın beslenmedeki önemi, kent ekonomisin güçlendirilmesi ve tüketim alışkanlığının kazandırılması anlamında Malatya çok mahir. Bugün burada balık tüketimini bir adım daha ileriye taşımak için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile sponsor firmalarımız çok güzel bir etkinlik düzenlemişler. Kendilerini tebrik ediyorum. Bizler gerek tanıtım ve gerekse tüketim noktasında insanlarımızı bilinçlendirebilirsek daha sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamış oluruz. Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için bu etkinliğin sloganı olan “Balığa Sofranızda Yer Açın” diyorum” diye konuştu.

Daha sonra Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK, İl Müdürümüz Tahir MACİT, İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Abdullah ÇELİK, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep BULUT ve Okul idarecileri tarafından ızgarada pişirilen balıklar öğrencilere ikram edildi.

         Firmamız 2016 yılı Mayıs Ayında ASC Çalışmalarına başlamıştır.

    Firmamız 2016 yılı Mayıs Ayında ASC Çalışmalarına başlamıştır.2016 yılı mayıs ayı itibarı ile 2017 Nisan tarihleri arasın da Karakaya Barajı üzerin de balık boylanırken, boylama personeli sayım ve boylamadan kaynaklı kayıp olunan Toplam  balık 107.000 Adetir.Tesisimizdeki tüm çalışanlara balık kaçışları ile ilgili düzenli eğitimler verilmektedir. Ayrıca ekipmanlarımız  , donanımlarımız balık kaçışlarına izin vermeyecek özeliklere sahiptir.

    Baraj üzerin deki Faliyetlerimiz  ve Üretimlerimiz Veteriner Hekim,su ürünleri mühendislerimiz, bakanlığımız ve komşu çiflikler in üretimlerini koordineli şekilde kontrolerimiz gerçekleştirilmektedir. Belirsiz olan Kayıp /Kaçak miktarımız kabul edilebilir seviyede olup Bakanlığımız ve bizim tarafımızdan özel bir uygulama gerektirmemektedir.

         Alima Su Ürünleri A.Ş. personeli Fabrika Konferans Salonunda personel motivasyonu ve izlenebilirlik Seminerine katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü  Mehmet Nuri YILMAZ’ın hazırlayıp sunduğu Seminere; Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Su Ürünleri Şube Müdürü Abdullah ÇELİK, Su Ürünleri Mühendisi Akın BELGEN, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsеyin Cаhit BAYHAN ve personellerimiz tarafından Seminere katılım sağlanmıştır.

 Alima Su Ürünleri A.Ş. olarak Seminer deki sunum İçin Mehmet Nuri YILMAZ’a teşekkür ederiz.

         Alima Su Ürünleri 26-28 Nisan 2016 tarihinde Brüksel / Belçikada Küresel Deniz pazarı Fuarı'na katılıldı.

Alima su Ürünleri İstanbul İhracatcı Birlikleri Genel Sekreterliği öncülügünde, Brüksel / Belçika’da 26-28 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen bu yıl 24.si gerçekleşen Seafood Expo Global – Global Su Ürünleri 2016 Fuarınına Katıldı .

 80 Ülkeden 1664 katılımcı  ürünlerini sergileyerek ,dünyanın önde gelen su ürünleri firmaları ile buluştuk.3 gün süren fuarda Ürünlerimizi ve kalitemizi Dünyaya tanıtık.

         Alima Su Ürünleri personeli İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kapsamında sağlık taramasından geçirildi.

    Alima Su Ürünleri bünyesinde farklı birimlerde çalışan personelerimizin, yaptıkları iş nedeniyle karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarından korunabilmesi ve sağlık problemi olan personelin tedavilerinin yapılması amacıyla, yıllık rutin sağlık taramasından geçirildi.

    Personelin sağlık taramasında işçilere mobil sağlık araçlarında, Portör Muayenesi yapılarak sağlık durumları kontrol edildi.

    İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ahmet Burak ŞAHİN in Kontrolünde , 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince personelin sağlık taraması yapılmıştır.

         Alima Su Ürünleri, PTT 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspora Sponsor oldu.

  Alima Su Ürünleri Şirkеt sаhibi Hüsеyin Cаhit Bаyhаn, "Öncеliklе Yеni Mаlаtyаspоr vе şirkеtimiz için hаyırlı оlsun diyоrum. Biz dаhа çоk dış piyаsаylа çаlışаn bir şirkеtiz. Bu spоnsоrluğu bizе büyük gеri dönüşümü оlsun diyе dеğil, dаhа çоk Mаlаtyаspоrumuzа dеstеk оlsun diyе imzаlаdık. Tаbi ki iki tаrаf için dе mutlаkа güzеl аnılıp, gеtirisi оlаcаktır. Umаrız bizim gibi diğеr Mаlаtyаlı iş аdаmlаrımız dа kulübümüzе sаhip çıkаcаk prоjеlеrdе yеr аlırlаr"  Alima yeni Malatya Spora Başarılar dilerim.

c) 2017 Alima Su Ürünleri Tasarım